Malajsie, Singapur - Tajemný Malajský poloostrov a ostrovy Perhentian

cena od 59 950 Kč termín: 20.07.2018 délka: 17 dní (zájezd č. 486821)

17 - denní zájezd

Malajsie nabízí turistům vše, co očekávají od jihovýchodní Asie. Přejete si poznat koloniální městečka s malebnými kavárnami a restauracemi, zajímáte se o přírodní bohatství země v podobě různorodé fauny a flóry, toužíte po tom se podívat na okolní krajinu z výšky vysokých mrakodrapů, ochutnat ten nejlepší čaj na světě nebo si odpočinout na nejkrásnějších plážích naší planety? Vydejte se s námi do Malajsie. A ani nemusíte daleko od samotného Malajského poloostrova, protože téměř vše najdete právě tam. A rajské ostrůvky Perhentian leží jen 45 minut lodí od pobřeží. Nádherné chladné horské prostředí Cameronské vysočiny, unikátní pohled do života Původních obyvatel (Orang Asli) a procházky po koloniální Melace spolu tvoří ve vzájemné symbióze dokonalou mozaiku poznání. Cestu zakončíte v moderním Singapuru protkaném nejrůznějšími kulturami a odletíte domů plní nenahraditelných zážitků, nabuzeni na další poznávání jihovýchodní Asie, protože tam zanecháte svoje srdce a budete se chtít vracet.

Ubytování:

Stravování:

Doprava:

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odlet z Prahy do Malajsie.
2. den:přílet do KUALA LUMPUR, přesun na ubytování nedaleko centra metropole, kde se mísí čínská, indická a malajská kultura. Večerní prohlídka městského jádra s možností ochutnávky gurmánských specialit výběrem z lahodného spektra kuchyní této země. Noční život v KL, možnost návštěvy proslulého Skybaru s bazénem a úžasným výhledem na celé město.
3. den:po snídani odjedeme jen kousíček od centra města, abychom se dostali do BATU CAVES, komplexu tří jeskynních hinduistických svatyní, kde si budeme připadat jako v jiném světě, konkrétně v Indii. Kolem nás se budou hemžit ženy v barevných sárí ověnčené náhrdelníky z pestrobarevných květin, z každé svatyně uslyšíme zpěv manter a ucítíme vůni santalového dřeva. K největší jeskyni nás po 272 schodech doprovodí opice a netopýři, a u jejího vchodu budeme obdivovat obrovskou zlatou sochu Murgy (nejvyšší socha Murgy na světě). Odsud přejedeme směrem na sever, do oblasti oblíbené díky čerstvému vzduchu, horské krajině a vynikajícímu čaji. Přijíždíme do CAMERONSKÉ VYSOČINY. Cesta povede klikatícími se silničkami přes všudypřítomné čajové plantáže, jahodové a včelí farmy, zahrady růží a mezi zeleninovými trhy.
4. den:dnes nás čeká celodenní výlet za objevováním krás CAMERONSKÉ VYSOČINY. Vydáme se po snadných pěších stezkách s unikátními výhledy na čajovníky, prozkoumáme chrám SAM POH TEMPLE a vykoupeme se pod vodopádem ROBINSON WATERFALL. S procesem zpracování čaje se seznámíme v některé z místních čajových továren, které se zabývají produkcí bílého, černého i zeleného čaje. Večer strávíme u šálku tak typického čaje a dobré večeře v některé z restaurací ve středisku TANAH RATA.
5. - 7. den:z CAMERONSKÉ VYSOČINY se vydáváme ještě hlouběji do srdce přírody, a to do jednoho z nejstarších deštných pralesů světa, do NÁRODNÍHO PARKU TAMAN NEGARA, kde rostou svítící houby, turisté se procházejí po visutých lávkách v korunách stromů až 50 m nad zemí a okolí je zahaleno v husté změti lián. Prales je rovněž domovem "velkých" zvířat, například divokých slonů, tapírů, gibonů, obřích ještěrek. My se ubytujeme přímo v nitru pralesa, v osadě KUALA TAHAN, kam se dostaneme po řece loďkou. Během našeho pobytu absolvujeme večerní i denní procházku džunglí i po visutých chodnících, tzn. canopy walkways. Unikátním zážitkem jistě bude návštěva vesničky kmene původních obyvatel ORANG ASLI, kteří se živí jako lovci a sběrači, a v pralese si staví chýše, ve kterých nepřetržitě žijí, jednoduše a bezprostředně, bez všech výdobytků moderní doby. Můžeme se tu naučit, jak používat bambusovou foukačku, kterou místní používají k lovu zvěře. Sedmý den večer se vrátíme do KUALA LUMPUR.
8. den:ráno se vydáme na prohlídku centra KUALA LUMPUR. Prohlédneme si nejstarší mešitu ve městě MASJID JAMEK, hlavní tržiště, budovu Nejvyššího soudu, z ptačího pohledu si město vyfotíme z věže MENARA KL (421 m) nebo z proslulých věží PETRONAS TOWERS (452 m).
9. den:nejhezčím městem Malajsie, městem tak pestrým na různé kultury, tím je MELAKA, kam se vydáme na celodenní výlet. O toto místo usilovali malajští sultáni, ale také portugalští, holandští a britští kolonizátoři. Při procházce uličkami MELAKY si budeme každou chvilkou připadat jako v jiné zemi. Holandská historie je patrná v nejstarším katolickém kostele v Malajsii, v KOSTELE SV. PETRA z r. 1710, čínská historie je zastoupena v BABA NYONYA, což jsou potomky čínských přistěhovalců. Nejstarší čínský chrám v Malajsii CHENG HOON TENG nebo sídlo holandského guvernéra STADTHUYS v našem programu nemůže rovněž chybět. Nakonec se projdeme po NÁBŘEŽÍ ŘEKY MELAKA, ochutnáme u některého ze stánků tradiční kuchyni využívající tamarind a kokosové mléko, a odjedeme zpět na nocleh do KUALA LUMPUR.
10. den:odlet na východní pobřeží MALAJSKÉHO POLOOSTROVA, do města KOTA BHARU, odkud se hned přemístíme do přístavu a odplujeme zažít pravou malajskou romantiku na SOUOSTROVÍ PERHENTIAN, které je tvořeno několika korálovými ostrůvky v Jihočínském moři a právem jsou označovány za "malajské Seychely". Ubytujeme se nedaleko nádherné pláže s bílým pískem a následující dny se budeme oddávat relaxaci v tropickém ráji.
11. - 13. den:následující dny jsou určeny ke koupání, šnorchlování s pestrobarevnými rybkami a slunění na několika plážích, které můžete během svého pobytu prozkoumat. Tato místa se nachází k těm nejhezčím v celé Jihovýchodní Asii, naleznete tu zatím jen pár bambusových a dřevěných chatek se základním vybavením, minimum hotelů. Ostrovy jsou zatím jen velmi řídce osídleny, proto si tu budete moci stále ještě užít "ráj bez turistů". Poslední den se vrátíme do malajského města KOTA BHARU, kde si prohlédneme a vyfotíme nejznámější, ze dřeva postavenou mešitu MASJID KAPUNG LAUT, která byla před více než 300 lety postavena javánskými muslimy jako poděkování za únik před piráty (vstup do mešity je umožněn pouze muslimům). Poslední malajský večer strávíme na břehu řeky poblíž náměstí PADANG MERDEKA, kde se v r. 1957 četlo vyhlášení nezávislosti Malajsie na Británii, a navštívíme centrální tržiště PASAR BESAR, které je asi nejpestřejším trhem v Malajsii. My se tu s Malajsii rozloučíme společnou večeří, kdy ochutnáme zdejší speciality za doprovodu magické atmosféry.
14. den:ráno odletíme do nejčistšího města světa, které je zároveň samostatným, koloniálním státem - SINGAPUR. Prohlídku začneme procházkou podél řeky Singapur, dostaneme se k městskému symbolu, k chrlící soše Merliona (hlava lva a tělo ryby). Od tohoto symbolu byl odvozen název města Singapur. Odsud se nám naskytne překrásný výhled na zátoku MARINA BAY, která je džunglí mrakodrapů a luxusních hotelů. Přes výstavní síť ESPLANADE, jejíž střecha připomíná oko hmyzu, dojdeme až k obřímu ruskému kolu SINGAPORE FLYER, kterým se můžete dostat do výšky až 165 m a prohlédnout si z ptačí perspektivy celé město. Odtud je to jen kousek do zahrady kovových stromů s barevnými ocelovými konstrukcemi GARDENS BY THE BAY. Večer se přeneseme do úplně jiného světa, do MALÉ INDIE, kde nás oslní rušný hinduistický chrám SRI VEERAMAKALIAMMAN zasvěcený bohyni Kálí, ale jen kousek odtud můžete obdivovat naopak buddhistický chrám SAKAYA MUNI BUDDHA GAYA neboli Chrám 1000 světel s obrovskou sochou Buddhy o hmotnosti 300 tun.
15. den:dnes se vydáme z centra Singapuru na ostrov SENTOSA. Na ostrově se rozprostírá několik pláží zastíněných kokosovými palmami, my navštívíme pláž Palawan, kde se i vykoupeme. V případě zájmu se můžete nechat přenést do filmového světa ve studiích Universal. Vrátíme se zpět na pevninu a ocitneme se v ČÍNSKÉ ČTVRTI, kulturním srdci Singapuru, s dominantou, kterou je CHRÁM BUDDHOVA ZUBU zahalený v dýmu vonných tyčinek.
16. - 17. den:dokončení prohlídky SINGAPURU a dle letového řádu odlet zpět do ČR.


Podobné zájezdy v této destinaci

48 990 Kč
Základní cena od 48 990 Kč

Sutera Harbour Resort *****, Borneo

Malajsie
Malajské severní Borneo je úžasnou směsicí pestré tropické džungle s divokou příro­dou (orangutani, opice, kroko­dýli), domorodými kulturami, jeskyněmi, skalnatými pobřežími či přírodními plážemi nabízející objevování bohatého podmořského světa. Stát Sabah je hornatý s nejvyšším vrcholem Malajsie Mt…
termín: 26.10.2018 délka: 9 dní
44 490 Kč
Základní cena od 44 490 Kč

Hard Rock Hotel ****, Penang

Malajsie
Ostrov se nachází na severozápadním pobřeží malajského poloostrova, s pevninou je spojen mostem. Hlavním centrem je Georgetown patřící pod ochranu UNESCO. Ostrov má bohaté multikulturní dědictví, ve kterém se mísí prvky malajské, čínské, indické či evropské kultury. Tyto vlivy najdeme jak v přírodních…
termín: 26.10.2018 délka: 9 dní
59 800 Kč
Základní cena od 59 800 Kč

Silvestr v Malajsii

Malajsie
Co takhle letos oslavit Nový rok trochu jinak? Exotická Malajsie nabízí nepřeberné množství památek, přírodních krás a kilometry písečných pláží. V úvodu vás pozveme do malajsijské metropole Kuala Lumpuru s pestrou směsicí tradičních kultur, moderních staveb a skvělé kuchyně. Ruch velkoměsta vystřídá…
termín: 26.12.2019 délka: 10 dní

Nabízí

CK Poznání s.r.o.

CK Poznání s.r.o.

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Johore Bharu / Senai 29 °C
Kota Bharu 28 °C
Kota Kinabalu 29 °C
Kuala Lumpur 33 °C
Kuching 28 °C
Langkawi 30 °C
Malacca 32 °C
Penang / Bayan Lepas 32 °C
Sandakan 32 °C

Základní informace

Malajsie

Malajsie
Hlavní město: Kuala Lumpur
Počet obyvatel: 18 908 087
Měna: MYR
Rozloha: 332,318 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://malajsie.vasezajezdy.cz/zajezdy/malajsie-singapur-tajemny-malajsky-poloostrov-486821/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://malajsie.vasezajezdy.cz